Úřední deska

Jihočeský kraj trápí sucho a vysoké teploty. Hasiči radí..

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje eviduje v posledních dnech markantní nárůst počtu požárů v přírodním prostředí. Každý den profesionální i dobrovolné jednotky vyjíždějí již k desítkám požárů v souvislosti se žněmi, kdy v kombinaci s klimatickými podmínkami těchto dní (sucho, slunečno) dochází k mnoha požárům.

Počet požárů v přírodním prostředí se běžně pohybuje v průměru jednotek za den. Nyní zasahují denně průměrně u 13 požárů, které denně likviduje 30 – 40 hasičských jednotek.

Obec Březnice a HZS Jihočeského kraje apelují na občany a právnické a podnikající fyzické osoby, které v těchto dnech provádějí nebo mohou provádět jakékoliv požárně nebezpečné práce v přírodním prostředí (žňové práce, turisté, apod.) na dodržování všech bezpečnostních pravidel a zásad požární bezpečnosti!

https://www.hzscr.cz/clanek/jihocesky-kraj-trapi-sucho-a-vysoke-teploty-hasici-radi.aspx


Ministerstvo vnitra České republiky - K čemu slouží datová schránka?

Vážení spoluobčané,
od 1. 1. 2023 na základě změny zákona automaticky získají datovou schránku všichni živnostníci a nepodnikající právnické osoby. Prosíme, pokud patříte do jedné ze jmenované skupiny a dosud datovou schránku nemáte, věnujte této zprávě pozornost. 
Přístupové údaje obdržíte doporučeným dopisem během měsíce ledna, února nebo března 2023.

Datovou schránku si také můžete založit sami již nyní.

Pro více informací o datových schránkách doporučuji navštívit webové stránky www.chcidatovku.cz a pro přihlášení do datových schránek www.mojedatovaschranka.cz. Informace poskytuje také infolinka 954 200 200.

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
mvcr-zalozte-si-datovou-schranku.pdf 3199.9 Kb
mvcr-datovka-letak.pdf 1568 Kb
identita-obcana-letak.pdf 1776.9 Kb

PŘEHLED AKTUÁLNĚ PLATNÝCH OMEZENÍ

Souhrn všech aktuálně platných omezení a nařízení v souvislosti s výskytem koronaviru najdete na stránkách vlády ČR nebo na Covid.gov.cz

Informační web Ministerstva zdravotnictví ČR o onemocnění Covid-19:  Coronavirus.mzcr.cz

Preventivní a obecné informace Jihočeského kraje: https://www.kraj-jihocesky.cz/covid-19

Linka 65+ POMOC BŘEZNICE: 724 180 226