ORANŽOVÝ ROK v Březnici

Den pootevřených dveří v Jaderné elektrárně Temelín

Sobota 24. července 2021

V letošním roce jsme mohli nahlédnout pootevřenými dveřmi do přísně střeženého objektu Jaderné elektrárny Temelín a prohlédnout si zevnitř jednu ze čtyř zdejších 155 metrů vysokých chladicích věží, nejvyšších v ČR. Všichni návštěvníci museli být registrováni předem, prokázat platným certifikátem svou bezinfekčnost a projít opakovanou kontrolou. Kdo neměl doklady v pořádku, mohl se nechat přímo na místě bezplatně otestovat. Po celý den byl připraven pro návštěvníky bohatý program. Prohlídka Infocentra Jaderné elektrárny Temelín, v kinosále byl promítán pro návštěvníky film, dále virtuální prohlídky a charitativní jízda na Oranžových handbicích. Pro děti byl připraven dětský koutek. Na prohlídku střeženého objektu jaderné elektrárny Temelín a chladících věží, nás dovezl autobus. V rámci prohlídky jsme se podívali i do prázdné chladící věže Jaderné elektrárny Temelín. Do věže už jsme museli po svých a pěkně po schodech.

Informačnímu centru Jaderné elektrárny Temelín přejeme spokojené návštěvníky.

Hrušková Stanislava, starostka Obce Březnice

Přílohy k článku